Potrebno mi je vase misljenje u vezi pet-ct nalaza koji je radjen prosle nedelje: pet-ct snimanje od lobanje do sredine natkolenica nacinjeno je 60min nakom iniciranja 8. 3mci 18f-fdg (fluorodezoksiglukoze) . Neposredno pre iniciranja vrednost suk iznosi 5. 9mmol\l. Ukupni kvalitet studije je odlican. U vratu i grudnom kosu nema vidljivih fokusa patoloskog nakupljanja radiofarmaka. U projekciji cisticno izmenjenog limfatika paravertebralne lokalizacije levo iznad gornjeg pola bubrega ne vidi se fokalno pojacano nakupljanje fdg-a aproksimaticnog cc dijametra 21mm i maksimalne suv vrednosti 1. 17. Ispod njega u projekciji konglomerata limfatika paravertebralne lokalizacije levo u visini vl3 ne vidi se fokalno pojacano nakupljanje fdg-a u projekciji vidljivih retroperitonealnih limfatika diferencijalno dijagnosticki ukazuje na postignut dobar posterapojski odgovor i odsustvo metabolicke aktivnosti. U karlici nema vidljivih fokusa intenzivno patoloskog nakupljanja fdg-a. Zakljucak: nema detektabilnih fokusa intenzivno patoloskog nakupljanja fdg-a-nalaz odgovara slici posterappijske metabolicke remisije bolesti. Ovo je ceo rezultat, osnovna je bolest bila tu testis lateris sinistri, ako moze tumacenje ovih nalaza, hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Neznam sta vam ovde nije jasno jer u zakljucku imate da je vasa hronicna bolest
      u fazi postterapijske metabolicke remisije bolesti. Remisija znaci da je bolest u
      stanju odsutnosti aktivnosti bolesti.
      znaci nalaz je dobar.