Postovanje, moj suprug je radio spermogram, dijagnoza asthenozoospermia, likvefakcija 60 min parcijalna, konzistencija sluzava, moze te li mi reci sta je likvefakcija i da li mu je zbog toga smanjena pokretljivost spermatozoida? Inace sto se tice pokretljivosti ovo su mu vrednosti; progresivno pokretnih a) 0, 23>0, 25; b) 0, 13>0, 10; pokretni c) 0, 21; nepokretni d) 0, 43. Unapred hvala

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Likvefakcija je pojava razvodnjavanja ejakulata u vremenu od 10 do 30 minuta
      nakon ejakulacije. Znak je neke disfunkcije na nivou prostate. Posledica toga je
      smanjena pokretljivost spermatozoida.
      kod vaseg supruga je pokretljivost skoro dobra.
      neka uzima prooheda plus i oxymax kapi. Ponovite spermogram za tri
      meseca.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48298

    • Poštovani, radio sam spermogram nakon 3 dana apstinencije. Rezultati su uglavnom dobri samo mi za likvefakciju stoji samo >30 min, konzistencija sluzava, zapremina 3, 8 ml ph 8 fruktoza 1. 0 (+) aglutinacija spermatozoida negativna broj spermatozoida 41 10*9/l pokretni 71% slabo pokretni 4% nepokretni 25% da li treba da brinem zbog likvefakcije i navedenih rezultata? Pozdrav