Prije mjesec dana bio sam prisiljen posjetiti doktora, nakon nezgode sa biciklom. Stradali su mi testisi. Nakon snimka utvrđeno je po jedan manji ugrušak krvi (oba su prečnika oko 7 mm) u oba testisa (hematom) . Nije bilo oštećenja bijele ovojnice. Položio sam anatomiju na faxu pa se malo bolje razumijem u građu testisa. Doktor mi nije otkrivao nikakve detalje, pa bih volio čuti vaše mišljenje. Da li u ovoj situaciji i sličnima kada bijela ovojnica ostaje čitava a postoji povreda u vidu nakupine krvi unutar testisa stradavaju tubule u kojima se proizvodi sperma, da li i one bivaju oštećene?. . . Ili, nadam se u ovakvim situacijam radi se samo o oštećenju unutarnjih krvnih sudova pa hematom ostaje van domašaja sperme, van tubula, van domašaja proizvodnje sperme? Tek sam stupio u brak, samo mi još to treba da ne mogu imati djecu. Jer zadnjih dana intenzivnije baveći se ovim vidim kako krv i sperma zajedno ne valja nikako po dobivanje djece. Hvala!

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Hematomi u testisu koje opisujete, nemaju vese sa krvlju u spermi.
      hematospermija je posledica upale prostate.
      kolega javite se na moj e mail ako zelite vise informacija o problemu.