Suprugu je u indir. Mar testu utvrdjeno 80% vezanih spermatozoida. Th-pronizon 2x5mg prvih 12 dana mog ciklusa[2meseca]od ranije proxseed, trental i speman. Dg-asthenospermia gravis. Mozemo li se nadati zacecu prirodnim putem? Je li to razlog primene pronizona prvih 12 dana ciklusa? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Kod mar pozitivnog testa se smatra da je infertilitet imunog
      porekla i u terapiji se koristi pronison.
      u slucaju da ne dodje i pored toga do zaceca, onda se spermatozoidi moraju
      obraditi/osloboditi antitela/i inseminirati u matericu.