Suprug je uradio spermogram, gde mu je pronadjena ureoplazma, mikroplazma i hlamidija su izolovane. Pokretljivost spermatozoida mu je veoma losa, od lekova je do sad pio hemomicin, dovicin po savetu urologa. Posle ponovnog vadjenja brisa ureoplazma je i dalje prisutna. Sta nam savetujete? Znajuci da je ova bakterija uporna, da li da promenimo doktora, jer zelimo decu, a ovo traje vec mesecima, ishoda nema. Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Odnosi moraju za sada biti sa zastitom a i vi morate da se lecite. Tek nakon
      negativnih nalaza ureaplazme kod vas i supruga odnosi mogu biti bez zastite.
      spermogram ponovite za dva tri meseca.
      u terapiju uvedite i oxymax/tecni stabilizovani kiseonik/.