Postovani, interesuje me sta biste mi vi kao strucnjak predlozili da uradim u cilju identifikacije uzroka mog problema: naime vec 3-4 puta za dve godine ima cesce mokrenje, osecaj da se nisam izmokrio. Neki pritisak u predelu mokracne besike. Ponekada, moram da se napinjem da bi mlaz krenuio a ponekad je mlaz mokrace slabiji. Radio sam urinokulturu, bris uretre i to je sve sterilno. Spermokulturu nisam radio. U sedimentu urina skoro uvek sam imao 1-3 sveza er, 1-2 bledih er i kako kada do 15 le, ponekada ali bas retko sam imao i retke bakterije u sedimentu. Inace pijem dosta tecnosti, zdravo se hranim. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Leukociti u sedimentu mokrace preko 5 govore za infekciju. Niste naveli broj godina.
      simptomi koje navodite lice na simptome upale prostate.
      predlazem da uradite urinokulturu u vise navrata, spermokulturu
      i briseve na hlamidiju i mikoplazme, psa i ultrazvuk besike, prostate i bubrega.