Pitanje za urologa. Imam problem sa spustenom besikom godinu dana unazad. Imam boluve u donjem delu stomaka kada sedim, kada dizem tesko kada imam pritisak na besiku, i kad hodam ne mogu bez pojasa. Koristila sam do sad pipegal, pre 10 dana sam isprimala 5 garamicina, ali poboljsanje traje samo trenutno. Pre 12 godina sam ginekoloski sve odstranila. Pre deset dana sam radila urinokulturu- nema bakterija. Radila sam ultrazvuk i prepisano mi je detrusitol 2x2mg dozivotno. Ne bolujem ni od kakve bolesti, niko u porodici nije imao takvih problema, nemam lose navike. Interesuje me misljenje za koriscenje tog leka? Na sta taj lek deluje (na mozak ili besiku) ? I da li je bolje da ugradim mrezicu ili nesto slicno ili da koristim taj lek? Plasim se da taj lek ne utice na psihicko stanje, ili povecanost toksina u organizmu. Unapred zahvalna mileva nikic

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Bilo bi dobro da pronadjete urolosku ordinaciju gde se radi urodinamika kako bi se
      dopunila dijagnostika.
      mozda nije na odmet uraditi i pregled debelog creva/kolonoskopiju/.
      detrusitol je lek koji blokira muskarinske receptore koji se nalaze na
      povrsini misica besike sto izaziva opustanje besike i smanjuje nagon na mokrenje.
      ovaj lek se daje kod ucestalog mokrenja i inkontinencije/nevoljnog mokrenja/ zbog
      previse nadrazene besike.
      lek ima dosta nezeljenih efekata i koristi se u strogo indikovanim slucajevima.
      iz vaseg pitanja nisam stekao utisak da cesce mokrite i da ne zadrzavate mokracu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48146

    • radovan popovic 22. 06. 2013.

      17. Januara sam operisan od karcinoma prostate, klasicno. Posle operacije sam imao vrlo dobar oporavak. Na prvoj kontroli sam se slucajno pozalio urologu, koji me je operisao na cesto nocno mokrenje, oko 5-6 puta, pa mi je lekar prepisao detrusitol 2mg. Lek sam koristio 5 dana i sam prekinuo jer mi nije bilo dobro, poceo sam da dobijam otekline na bedrima i podlive sa unutarnje strane butina. Javio sam se urologu i dobio objasnjenje da je to od hormonskih zastitnih injekcija. Molim vas za savet kako da otklonim otoke koji mi i smetaju prilikom hodanja. Unapred zahvalan radovan popovic

    • Posto imam gotovo iste probleme koje je gospodja iznela, interesuje me na kojoj klinici moze da se uradi pregled debelog creva, a vezano za besiku, i zbog cega se to radi. Moji problemi traju godinama, takodje spustena besika i cesta mokrenja. Radila sam cistoskopiju, i biopsiju besike gde su rezultati uredu. Radim cesto i urunokulturu ali sam postala na dosta lekova rezistentna. Takodje pijem lek detrusitol. Sta bi trebalo da uradim i da konacno resim ovaj moj neprijatni problem. Srdacan pozdrav. Vukica bokun.