Vec od osnovne skole u kesici sa testisima na ljevoj strani kao da imam nesto kao tanko crjevo. Moze se jasno napipati. Nikada nisam imao problema sa time osim sto zaboli kada se pritisne ili pri blagom udaru pri kome testisi ne bole. Ima ga podosta i kao da je umotano, tanko je dosta mozda obima 1. 5cm i mislim da vodi do stomaka. Nikada nisam otisao na pregled jer mi nije smetalo. Idem u teretanu i plasim se operacije jer bih onda morao da pauziram dugo vjerovatno. Sumnjao sam na bruh medjutim nikada me nije bolilo kada dizem teske predmete i slicno. Ponekad me ali veoma rjetko zaboli samo od sebe. Sada dok me bolilo, nategnuo sam stomak i osjetio pritisak na to mjesto sto me je i navelo da potrazi pomoc barem ovako, hvala

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Najverovatnije da se radio o varikoceli /prosirene vene testisa/.
      ako se bolovi budu ponavljali javite se hirurgu da iskljuci preponsku kilu.