Nalaz urina pokazao je prisustvo bakterija. Urinokultura pokazuje da je to escherichia coli > 100. 000/ml. Od tegoba prisutan je mutan urin promenjenog mirisa. Propisana terapija po antibiogramu je visiren od 200 mg na svakih 12 sati uz povećan unos tečnosti. Zanima me koliko terapija treba dugo da traje? Da li postoji potreba za cervikalnim i vaginalnim brisom? Posle kog vremena treba ponovo da odnesem urinokulturu na kontrolni pregled? Treba li partner da se prekontroliše?

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Imajte odnose sa zastitom. Terapija da traje dve nedelje.
      radite na jacanju imuniteta. Dva i vise litra vode. Cajevi.
      nakon terapije uradite navedene briseve na bakterije i gljivice.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #47483

    • Dobio sam bolove u levom testisu i urolog mi je rekao posle pregleda da uradim briseve i nasao mi je mikroplazmu i ureaplazmu prepisao mi je dovicin 7 dana pa visiren 10 do 15 dana, zavrsio sam terapiju sa dovicinom i krenuo sa drugom medjutim mene zestis opet boli posle prve terapije da li ce da prestaneod visirena?