Postovani! Moj muz jucer je uradio nalaz spermiograma 5 dan apst. Koji glasi ovako: kolicina sperne (ccm) 2 konzistencija -rijetka viskozitet-normalan ph sperme -7. 7 broj spermija (mili/ccm) -12 ejakulat (broj/mili) -24 pokretni spermatozoidi (% ) -65 progresivno pokretni-10 kvalitet pokretljivosti-slab normanli spermiji-80 patoloski oblici-80 leukociti-na v. P 4-6l oligospermija zanima ne dalije nalaz mnogo los i kakve su sanse da ga popravi? Hvala

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nesto ste pobrkali ove brojke.
      ali da pokusamo da izanaliziramo spermogram.
      broj je smanjen. Pokretljivost 24% smanjena. Ovo sa morfologijom mi nije bas jasno.
      nije mi jasno da li je 80% normalnih ili patoloskih oblika.
      leukociti su znak infekcije.
      spermogram nije uopste los i vec ovakav moze da se iskoristi za vto.
      lecenjem infekcije on ce se jos vise popraviti tako da imate sansu da prirodnim
      putem zatrudnite.