Urolog: postovani, imala sam operaciju fistule, urolog mi je rekao da uradim urinokulturu i urin. Molim vas za milsljenje za rezultate: za urinokulturu: entercoccus spp 100 000 cfu/ml amplicilin- s amoxicillin-clavul- / tetraciklini- r norfoxacin- r ciprofloxacin r nitrofurantoin s s-osetljiv, i slabo osetljiv, r neosetljiv za mokracu: izgled- zamucen boja- zuta reakcija- kisela spec. Tezina- 1. 020 proteini- trag glukoza- neg ketoni- neg bilirubin- neg urobilinogen- neg hemoglobin- neg nitriti- neg eritrociti- redak er- leukociti - dosta cilindri- po koji granulirani cilinar kristali - bakterije- nesto zahvaljujem

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ne vidim sta je tu nejasno. Uradjena je urinokultura, izolovana je bakterija i napravljen je
      antibiogram. Terapija je verovatno vec data po antibiogramu.
      bitno je da je fistula resena.