Moja dijagnoza koja je postavljena u oktobru prosle godine je tumor testis lateris sinistri c62. 9, ako se dobro secam, primio sam 8 ciklusa hemioterapija zbog prisustva sekundarnih depozita levo retroperitonealno, u oba plucna krila, u levoj jugularnoj fosi i desnom bubregu. Prva operacija je bila oktobra prosle godine, a druga u julu ove. Do pre te operacije je sve bilo u redu, sto se tice ejakulacije, no posle te operacije dolaazi do poremecaja u smislu da vise nema sperme prilikom ejakulacije. Bio sam na mri pregledu pre 3 nedelje, sad cekam da mi zakazu pet-ct snimanje. Na mri pregledu je sve u redu, desni testis normalne velicine, dimenzija i strukture, prostata je takodje normalnih dimenzija, prosta, sve u svemu, rezultat je dobar. Moje je pitanje sta moze biti uzrok tom "nestanku" ejakulata?

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Nedostatak sperme-aspermia -je u vasem slucaju najverovatnije posledica moguce
      lezije spermovoda pri drugoj operaciji, a moguce da je i posledica polihemio terapije.