Moj osnovni problem vezan za prostatu je nagli nagon za mokrenje. Nalaz radiologaje: uvećana prostata promjere 36x46x35 volumena 30ml. Pernhim inhomogen na račun sitnih hiperhenogenih zona kalcifikata i zona fibroze. Nakon mikcije zaostaje 30-tak ml. Zaključak: eho nalaz ukazuje na uvećanje prostate po tipu periuretralnog adenoma sa prostatolitima kao znak hroničnih upalnih promjena. Zaključak urologa: dg adenomaperiurethralee indicirana tur. Predlaže se laserska resekcija prostate. Molim za vaše savjete. Problem je star oko 6 g. Korištenjem napr. Prostamola problemi se znatno smanjuju. Hvala.

    Odgovoreno: 04. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Sto je najbitnije niste naveli godine starosti, niti vrednosti psa.
      ultrazvucni nalaz govori za hronicnu upalu i adenomatozno izmenjenu prostatu.
      to se resava turp-om, kao sto vam je receno ali ako intervencija moze da se
      prolongira, onda zasto zuriti?
      ako niste u nekim godinama, vi jos mozete malo i da sacekate a usput da se i raspitate o
      predlozenoj intervenciji.
      o svim aspektima vam stojim na raspolaganju. Pozovite se na broj pitanja.
      e mail: bocokic@gmail. Com