Pri uroloskom pregledu, ustanovljeno je da su mi oba testisa urednog oblika, velicine i polozaja, ali mi je u predelu glave epididima ustanovljena i cista velicine 15x17 mm sa leve strane. Lekar specijalista preporucuje da se ne operise (po njegovim recima jer sam mlad-26 godina i nisam imao decu) , jedino ukoliko cista nastavi da raste onda preporucuje operaciju. Molim za vase misljenje o svemu, i koliko ta cista moze ugroziti moje zdravlje i da li vi i u kom slucaju preporucujete operaciju?

    Odgovoreno: 04. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Vas doktor vam je dao pravi odgovor i o tome vise ne razmisljajte.
      ako cista raste i nakon sto napravite decu, tek tada mozete razmisljati o operaciji.
      cista ne moze nikako ugroziti vase zdravlje.