Postovani supruga i ja smo u braku 10 godina i nemozemo da imamo bebu. Radili smo mnoge analize a li meni do sad nisu trazili bris na hlamidiju (koji je pozitivan) a nalaz kod supruge je negativan. Moj spermogram ph vrednost 7, 6 normalnih 0, 70 patoloskih 0, 30 inicijalna fruktoza 16, 1 mmol/l referentna vrednost 5, 5 do 33, 3 mmol/l. Interesujeme dali je moj spermogram uredu, kako se leci hlamidija, i dali je moguce da je to razlog steriliteta, to jest dali je to problem zbog kog nemozemo imati dece. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 04. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Prvo, mala je verovatnoca za negativnu hlamidiju kod supruge.
      predlazem da uradite pcr urina na hlamidiju i vi i supruga/jedino tacni testovi na hlamidiju/.
      rade se u laboratorijama u vecim centrima i da ponovite spermogram u takodje
      nekoj reprezentativnoj laboratoriji. To iz razloga sto vas spermogram ne sadrzi ni broj niti
      pokretljivost spermatozoida, a ostalo je normalno, a koje se opet ne uklapa u
      situaciju da deset godina cekate bebu.
      mozda nije lose da se javite u neku ustanovu koja se profesionalno bavi sterilitetom.