Zelela bih da me posavetujete- pre mesec dana imala sam eserihiju coli koju sam izlecila longacefom i pancefom, a nedelju dana nakon terapije uradila sam urinokulturu, nalaz je sledeci: leukociti 0-1, u 1 ml urina oko 20000 bakterija proteus mirabilis, verovatno spoljnog porekla. Planiram da ponovim urinokulturu, u medjuremenu pijem dosta tecnosti. Da li postoji drugi nacin da se resim ove bakterije i sta treba prekontrolisati, ako je spoljnog porekla?? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Proteus mirabilis se javlja kod ljudi sa oslabljenim imunim sistemom.
      listajte na ovom mestu pitanja jer je dosta pisano o priblemu i eserihije
      i proteus mirabilisa.
      dobro je sto pijete dosta tecnosti a radite i na podizanju imuniteta.
      umesto antibiotika uzimajte fitopreparate/paraproteks, probiobalance, omega 3/.