Molila bih urologa da mi odgovori o cemu se ovde radi jer rezultat spermograma nije dobar i sta bi trebalo dalje. Rezultat je sledeci: broj spermatozoida po ml 29m/ml procenat pokretljivih 33% procenat normalne mofologije 20% broj pokretljivih po ml 9, 5m/ml broj funkcionalnih po ml 2, 9m/ml index pokretljivosti spermatozoida 79 broj u celokupnom uzorku sperme 139, 2m broj pokretnih spermatozoida u celokupnom uzorku 45, 60m broj funkcionalnih spermatozoida u celokupnom uzorku 13, 92m ph 8. 0 unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Pa spermogram i nije toliko los. Broj spermatozoida je dobar.
      pokretljivost je smanjena / 33% /. Morfologija spermatozoida je poremecena /samo 20% normalnih/.
      vi treba da se javite urologu koji se bavi muskim sterilitetom da se utvrdi uzrok ovakvog stanja
      spermograma kod vaseg supruga. Postoji mogucnost popravljanja istog.