Lekar sam i potrebna mi je konsultacija urologa. Radi se o bolesnici koja je tokom leta imala veoma aju urinarnu infekciju sa pojavom inkontinencije i visoke temperature i velikog poremecaja u vrednostima uree i kreatinina. Sve je to regulisano antibiotskom i simptomatskom terapijom ali sadapo vadjenju katetera i daljese zadrzava nemogucnost mokrenja, dat je predlog da se sama katetirasa melaton kateterima i pije parasimpatikomimetike, zanima me da li vi imate neki drugi preglog lecenja i terapije, hvala

    Odgovoreno: 03. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Kolega,
      malo imam podataka o vasoj pacijentkinji. Recimo koliko ima godina,
      da li boluje od diabetesa? Koje su joj vrednosti restmetabolita?
      zasto je bila na stalnom kateteru? Odakle atonija besike? Neuroloski pregled?
      inace, sto se uroloskog tretmana tice, to vec sprovodite. Ili stalni kateter ili
      kontinuirana kateterizacija. Pitanje da li uraditi i dilataciju/buziranje/uretre.
      imate moj e mail pa mi se javite.
      mozda nije na odmet bolesnici ukljuciti tecni stabilizovani kiseonik u terapiju.
      iskljucite sedative, miorelaksanse i antidepresive ako nesto od toga uzima.