Postovanje. Devojka mi je izgubila bebu u 11 nedelji trudnoce. Radio sam posle spermogram. Volumen 2, ph 7. 9, viskoznost normalna, likvefakcija 17, spermatozoida/ml 187, 0, spermatozoida/v 37a, leukocita nema, okruglih celija nema, zivih sperm 60, nezivih 40, progresivno brzo 6, sporo 22, neprogresivno 17, nepokretni 55, normalnih formi 0. 27, abnormalnih 0. 73. Klamidija negativna, 5000 bakterija u 1 ml urina, streptococcus viridans, slaba forma. Pusio sam kutiju cigara dnevno, sad sam smanjio na 6-7 cigara dnevno, radim na gradjevini u n. Sadu. Jos uvek ne koristim nikakve lekove. Treba da idem da opet zakazem kod urologa.

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Dobra stvar je sto vam je devojka zatrudnila sa ovim spermogramom,
      ali je losa sto je pobacila. U svakom slucaju ona mora biti pod
      kontrolom ginekologa.
      sto se tice vaseg spermograma on i nije toliko los, ali infekciju morate leciti.
      dobro je i to sto prestajete da pusite.
      pokusajte preparatima calivite.
      za vise informacija mozete da mi se obratite.