Doktore bocokicu uradio sam laboratorijski i bakterioloski pregled i nadjeno je sledece u urinu pise da su zasejane podloge ostale sterilne dok su mi u spermi nasli bakteriju enterobacter/klebsiella sp. U tabeli ispod pise koji su antibiotici bi mogli da reaguju dobro (bar tako ja razumem) i slovo ispred njih pa mi vi preporucite sta da uradim dalje penicilin osetljivost r ampicilin -ii- r amoksicilin -ii- r amoksicilin i klavulanska kiselina -ii- r ceftibuten osetljivost i cefuroksim -ii- i cefriakson osetljivost s cefotaksim -ii- s ceftazidim -ii- s cefepim -ii- s gentamicin-10 -ii- s amikacin -ii- s netilmicin -ii- s ofloksacin-1 -ii- s kotrimoksazol -ii- s ostalo mi je da jos uradim i darck field mikroskopski pregled krvi

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Niste se pozvali na broj pitanja. U antibiogramu, ono sto je r znaci neosetljiv /rezistentan/, ono sto je
      s znaci osetljiv /senzitivan/, a ono sto je i znaci izmedju oseljivosti i neosetljivosti/intermedijalni/.
      uzima se ono sto je sa s obelezeno, odnosno na sta je klica osetljiva.