Koliko vremena posle hirurske intervencije varikocele, se spermogram normalizuje, koliko vremena apstinira se od sexa i od razno razne sportske aktivnosti. I dali ako si stariji od 35 godina ova operacije ne pomaze za poboljsanje spermograma. Unapred vam hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Najmanje je potrebno 3 meseca posle operacije varikocele da protekne
      pa da se to odrazi na spermogram. Ono sa godinama nema veze a od
      sporta posteda do tri nedelje. Od sexa individualno.