Dali mora da se operira varikocela, ako nema bolova u testisu, nije vena oteccena nakon aktivnoste i dali moze sa varikocelom da se napravi beba ako je procenat sperme 50% brzo progresivnih spermatozoida. P. S primerak je radjen kod kuce, a spermogram nakon 90 min. Unapred vam hvala

    Odgovoreno: 30. 11. 2009.
    • Poštovani,
      50% pokretljivosti spermatozoida je normalan procenat.
      ako ste u braku vise od godinu dana i nemate decu onda operisite varikocelu.
      ako imate decu onda ne morate da je operisete.