Postovani doktore vec 10 dana imam bolove tupog iritirajuceg karaktera u predelu m bubrega i desnog testisa. Slicne smetnje sam imao pre 6 meseci kad mi je kod urologa dijagnosticirano hronicno zapaljenje prostate iako mi je radjen samo ultra zvuk gde mi je bil a prostata velicine 20 cc. Nije mi tada dao da radimk test na bilo kakve bakterije vec mi je dao da pijem hemomicin od 500 3 puta dnevno pa zatim roximixan 150 jos pet dana, radio sam tada i tumor markere za prostatu i testise gde je sve bilo super. 28 22. 09 sam ponoovo otisao kod drugog rologa radjio mi je ultra zvuk gde je sve bilo super. Prostata je velicine 15 grama. Besika je uredne debljine. Citav abdomen je dobar. Aorta je urednog kalibra i prati se do racve. Pregledao mi je i testise rucno i ima mala kvrzica na desnom testisu ali sam njiu ima pre sest meseci i taj lekar mi je rekao da nije to nista. Treba da uradim jos urin, sedimentaciju urina, psa, f, f/t, uk i ab. Da li treba da uradim jos neke analize za eserihiju ili neku drugu bakteriju. I da li su ovim ultrazvukom otklonjene sve mogucnosti tumora ili bilo cega slicnog. Inace ulra zvuk radim redovno svakih 6 meseci i sve je uvek ok.

    Odgovoreno: 30. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Ultrazvukom testisa se sto posto vide sve promene na testisu u smislu tumora.
      znaci sa te strane ste sigurni. Uk-urinokulturom se identifikuju bakterije u
      urinu, naravno ako ih ima.
      vama je vas doktor planirao i laboratorijske analize koje ce pokazati situaciju.
      moguce da je i sada upala prostate.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #46884

    • Da ali mi on nije radio ula zvuk testisa vec prostate i besike, testise je rucno pregledao. Nisam cuo da se radi ultar zvuk testisa jel bi trebalo da ni to uradi posto je testise pregledao rucno.