Postovani, imam 49 godina i probleme sa prostatom. Naime, posle tipicnih simptoma, (ucetalo i noćno mokrenje, slabiji mlaz prilikom mokrenja) javio sam se urologu koji me je nakon ultrazvucnnog pregleda (abdominalno) konstatovao i da je prostata malo uvecana odnosno da se radi o benignom uvecanju prostate. Prepisao mi je kornam (2mg pre spavanja) i preparat comprosta (3x2 tablete na dan.) . Lekove pijem nedelju dana a li za sada nema znacajnijih promena. Kontrolu mi je zakazao za mesec dana. Medjutim, ja imam neke tupe bolove i osecaj pecenje u levom delu donjeg stomaka i karlice sto me prilicno uznemirava i ne da mi mira. Nocas sam imao i bolove u donjem stomaku u predelu besike i na navedenom mestu psle nocnog mokrenja a pecuci bol u levom delu donjeg stomaka imam vec ceo dan. . Ne zelim da dovodim u sumlju dijagnozu lekara ali zelim da cujem i vase misljenje. Da li se na osnovu samo jednog ultrazvucnog pregleda moze doci do ovakve dijagnoze? Ako ne, koje je jos preglede i analize potrebno uraditi. Napominjem da imam i problema sa stolicom (opstipacije) pre tri godine sam obavio kolonoskopiju zbog genetskih predispozicija i to nameravam da ponovo uradim sledeceg meseca. Unapread zahvalan

    Odgovoreno: 30. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Ako niste, onda uradite i laboratorijske preglede krvi i mokrace, kao i urinokulturu. Pored
      lekova koje pijete uzmite i jednu kutiju ciprocinala 2x1. Ako urinokultura pokaze nesto,
      onda po antibiogramu. Nakon mesec dana uradite i psa.
      kolonoskopiju ste dobro planirali.