U brisu uretre nadjena mi je escherichia coli, lecio sam se sa cephalexinom (2 kutije) , medjutim kontrolini bris je pokazao da je lecenje bilo bezuspesno. U drugoj "turi" lekar mi je prepisao marocen na koji sam bio preosetljiv (jaki stomacni bolovi i dijareja) . Prekinuo sam terapiju i ponovo dao bris nakon desetak dana. Najnoviji nalaz je streptococcus, beta-haem. Grupa b - antibiogram: ofloxacin - senzitivan; erythromycin - rezistentan i clindamycin - rezistentan. Lekar mi je prepisao tablete nofocin i gentamicin mast. Konacno, moje pitanje je da li je ova terapija u redu jer sam procitao u uputstvu da norfloksacin ne deluje na streptokoke? Inace, simptomi su pecenje prilikom mokrenja i crvenilo na vrhu glansa.

    Odgovoreno: 30. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Pa uzmite amoksicilin ako niste osetljivi na penicilin.
      pored toga uzimajte ac zymes kaps, omega 3 kaps kao i oregano kapi.
      program caliviteinternational.
      www. Calivita-srb. Com