Postovani, nakon manjih bolova u predelu stomaka (iznad pubicne kosti) , jedno jutro sam osetila nagon za ucestalim mokrenjem, a zatim taj isti dan uvece se pojavila krv i sukrvica u urinu, i imala sam povisenu temperaturu 37. 4. Kontaktirala sam porodicnog lekara, koji je predlozio da se uradi urinokultura, i da odmah nakon odlaska u laboratoriju pocnem sa ciprocinal 500mg i pipem kapsulama,. . Tegobe su skoro nestale nakon vec evo 3 dana,. . Stigao je i nalaz, koji je potvrdio da je e. Coli>100 000 cfu/ml koja je osetljiva na ova dva leka, tako da je doktor predlozio 10 dana terapije i dosta tecnosti. Mene zanima da li ima veze sa jacinom lekova to sto ja osecam nagon za povrecanjem i bolove u predelu bubrega? I da li je moguce da posto verovatno imam i vaginalnu infekciju (jer sam imala jak sekret i svrab pre pocetka menstruacije pre par dana) da se ona pogorsa upotrebom ovih lekova? Da li da radim i vaginalne briseve zajedno sa urinokulturom kada zavrsim sa prepisanom terapijom? Da li da odem nakon terapije kod ginekologa ili urologa? Kakvo je vase misljenje o e-kapima doktora enes hasnagica (www. Eserihija. Com) ? Da li vredi pokusati sa njima uporedo sa antibioticima?

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Sa e-kapima nemam iskustva. Ne morate da pijete ciprocinal i pipem
      istovremeno, vec prvo jedne pa onda druge.
      posle terapije idite i kod urologa i kod ginekologa.
      antibiotici mogu da vam poremete vaginalnu i crevnu floru.