Posto mi niste do sada odgovorili morala sam da vam pisem ponovo. Htela sam da vas zamolim da mi razjasnite rezultate spermografa koji je moj muz radio skoro. Rezultati si sledeci: volumen -4, 5x10pol, boja - belicasta, ph - 9, 0, koncetracija spermografa - 60x10pol, pokretni - 40, slabo pokretni - 30, nepokretni - 30, normalni oblici - 75, patoloski oblici - 25, leukociti - mase. Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Na ovom mestu ne postoje pitanja na koja nismo odgovorili.
      spermogram vaseg supruga pokazuje postojanje infekcije genitalnih organa.
      za infekciju govori ono -leukociti u masi. Inace spermogram je dobar. Mozda
      bi trebalo da ima malo vise pokretnih spermatozoida/preko 50% /. Ostalo je ok.
      treba da se javite urologu koji ce bakterioloskim ispitivanjem utvrditi o kom
      se uzrocniku radi i preduzeti odgovarajuce lecenje.