Postovani, prosle godine sam imala tri puta colpitis i adnex d lat. Nije izdvojena nikakva bakterija a ginekolog je rekla da je do uroloskih problema. Nema iscjetka, temperature, samo bolovi u jajnicima najvise u desnom na kojem se nalazi i vodena cista. Da napomenem imam i endometriozu, ali mali jedan miom, koji se ne povecava. Pocesto imam bolove koji silaze niz desnu nogu, ali i bolove prema ledjima i bubregu neznam da li moze to biti refleksija. Vadila sam urin, pokazao mnostvo erittrocita i leukocita, urin zamucen a sto se tice ostalog je nista ili negativno. Isto tako, svako mal oosjecaj za mokrenjem i blago peckanje. Pitanje: da li je potrebno ici ginekologu, sobzirom da je zadnji papa test bio uredan, osim mnostvo eritrocita i leukocita, iii gr ponoviti za 6 mj (preporuka gin je posjet urologu) ili posjet urologu i da li ce biti potrebno raditi dodatne pretrage (okvirno) . Nisam udata, nemam djece, 39 godina. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Zbog nalaza u urinu koji navodite/dosta er i dosta leukocita/,
      neophodno je da idete do urologa. Inace u sedimentu mokrace ne sme
      da ima vise od 5 leukocita i 5 eritrocita.