Postovani, molim za tumacenje rezultata spermograma mog supruga, koje prilazem. Spermocitogram: normalne forme 80, abnormalne forme 40, glava 25, vrat 0 rep 15. Spermogram: izgled belicast, zapremina 4, likvefakcija 7 viskoznost povisena, koagulacija ne, ph 7, 5. Broj spermatozoida/ml 57, broj spermatozoida/vol 228, progresivno pokretnih 35, pokretnih u mestu 10, nepokretnih 55, leukocita 1-3. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Spermogram je u nacelu dobar. Broj i morfologija su dobri. I pokretljivost je dobra.
      leukociti su znak infekcije, pa istrazujte u tom pravcu. Ali sve u svemu nalaz je vise
      nego dobar.