Imam 46 g. I sum pusac. Pred tri godini operiran sum na mocen meur (tumur) lekuvan so mitomicin 20 za vreme od edna godina, redovno cistoskopii vo rok od 16 meseci. Pred tri meseci mi se pojavija bolki pri mokrenje, posetiv urolog i napraviv laboratoriski ispituvana na krv i mokraca i eho ispituvanja na mokracnite patista. Laboratoriskite ispituvanja na krv i mokraca se uredni. Eho naodite na bubrezi so kalkulozi, prostata i mocen meur uredni. Sega pred izvesno vreme imam bolna mokraca i krvava. Pri eho pregled mi rekao deka ovie simptomi se od bubrezni kamenja. Sega povtorno pravev ispituvanje laboratorija krv i mokraca i test za klamidija koi se uredni. Mi interesira dali postoi nekoja infekcija bidejki nikako ne mi se povlekuva. Odnapred blagodaram.

    Odgovoreno: 25. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Sada uradite ivu sa dcg ako to skoro niste radili i obavezno cistoskopiju.
      do tada vam predlazem:
      oxymax kapi
      oregano kapi
      omega 3 kaps
      ac zymes kaps
      www. Calivita-srb. Com