Dobro vece molim za savjet, pisem iz makedonije. Imam bolove od desnoj strani u abdomenu vec 8 godina i to posle carskim rezom. Pravila sam totalna kolonoskopija od 40 cm. Objektiven naod: nap>so stari trombozirani hemoroidni jazoli. Dolna-endoskopska dijagnoza: hyperplasio folicularis. Colon irritabile. Noduli haemorrhoidales interni gr 2-3 et ehternni thrombosans. Terapija: eglohyl 50 mg 2x1 dve nedeli apotoa so rudacol 3x1 dva meseci. Ovo je pre 2 godine dali treba ponovo da se konsultiram za terapija dali da primam ili nemora a bolkite od desna strana se uste gi imam. Pravev i magnetna na mala karlica i formacijata sto se gleda od okolu 4sm od desnata strana ne dade nisto pojasno na magnetnava evo dijagnoza od magnetnata: kt opisanata tvorba se detektira povrsno ilijakalno se dobiva distalno tkivo na ovarium i nad nego se prezentira opisanata tvorba istata so mesani signalii, propraten naod: diskus henrija na nivo l5/c1. I me prepraca za kaj ginekolog od ginekoloska strana velat deka posle carskiot rez nastanala infekcija i matkata se ptrilepila so besikata i dava bolki i nema terapija adrug kaze da posle carskog reza nastale su priraslice i nema terapija a ja imam bolove imam i ponekad gagenje i molim za vas savjet sta slednio da uradim da se spasim od bolova koi nekad su jaci a nekad manji. Hvala vam nadam se da ste me razumeli imam 32 god.

    Odgovoreno: 24. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Totalna kolonoskopija znaci pregled celog kolona/1do 1. 5 metar a ne 40 cm/. Javite
      se gastroenterologu koji ce proceniti potrebu kompletne kolonoskopije.
      urolog neka uradi ivu sa dcg da se vidi stanje urinarnih organa i puteva.
      ultrazvukom proverite organe karlice i gornjeg abdomena.
      do tada predlazem da uzmete:
      probiobalance, paraproteks, omega 3 i oxymax kapi.
      www. Calivita-srb. Com