Postovani. Ja imoja zena smo u braku vec 3 god. I imamo problem nemozemo da imamo decu jel je rec omeni posto sam jedno vreme bio veoma slab sa spermogramom i sto je naj bitnije doktor kaze da mi forma nije u redu treba da bude 33% a ja imam samo 23% pa vas molim da mi odgovorite koje je najbolje resenje za tu formu. I nekad mi se desi da se pojave krastice na samom vrhu penisa na takozvanoj kozici i posle izvesnog vremena se to povuce kao da nista nije bilo i opet tako dolazi do skupljanja kozice i pucanja zenu svrbi vagina i skuplja se nemotemo da imamo odnose ja vas molim dami odgovorite sta i to moglo da bude i od cega dolazi a takodje i za ovu formu unapred zahvalan marko.

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovani,
      23% spermatozoida dobre morfologije i nije toliko los rezultat. Ako ne uspete
      prirodnim putem, uvek mozete sa ovim nalazom pokusati vantelesnu oplodnju.
      sto se promena koje opisujete tice, proverite briseve kod supruge ukljucujuci
      i hlamidije i mikoplazme kao i detekciju trichomonasa vaginalis.
      predlozio bih i vama i supruzi da uzimate oxymax kapi, paraprotex tab, probiobalance tab
      i omega kapsule nekoliko meseci.