Poštovani. Nalaz urina mi je pokazao dosta leukocita i bakterija doktor mi je prepisao cefaleksin. Kako bi znala o kojoj se bakteriji radi napravila sam urinokulturu ali je ona sterilna. Moje pitanje je da li da pijem cefaleksin ili ne s obzirom na urinokulturu? Trudna sam 16 sedmica. Zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Cesto su urinokulture negativne i pored nalaza u sedimentu urina,
      pa ih treba nekoliko puta ponoviti.
      ako bas i nemate neke velike poteskoce pokusajte sa cajevima, dosta tecnosti,
      a antibiotici da vam budu "samo ako bas mora". Uostalom, uvek se
      konsultujte sa vasim ginekologom.
      uzimajte omega 3 i probiotike, kao i newlife.