Postovani, danima imam bolove u mokracnim kanalima koji se siri i u besiku i u bubrege. U trudnoci sam 20. Nedelja. Poslao me ginekolog na radiologiju i snimanje bubrega i besike pod sumnjom da imam kamen ili pesak. Rezultati su sledeci: desni bubreg nesto nize polozen, uredne velicine, uzduznog promera 114mm, debljine parenhima 15mm, centralni eho kompleks deluje uredno. Levi bubreg urednog polozaja i velicine, ocuvanog parenhima. Zid mokracne besike debljine oko 3mm, naglasenije hiperehogene strukture. Ne vidi se prisustvo patoloskog sadrzaja u smislu kalkuloze ali je sadrzaj besike nesto gusci. Analiza urina: dosta bakterija, leukociti 2-3, celije plocastog epitela 4-5, u jednom nalazu se pojavljuju proteini a u drugom ne. Urinokulturu jos cekam.

    Odgovoreno: 22. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Analiza urina pokazuje prisustvo bakterija u mokraci. Cekamo urinokulturu.
      do tada predlazem dosta tecnosti, omega 3kaps. New life tab i probiotik.
      drugo i ne smete da pijete. Za vise saveta www. Biobalance. Rs