Pocituvan doktore imam postaveno poveke prasanja na ovaa tema i vi blagodaram zaklucivme deka za asthenozoospermija e dojdeno od nekoi bakterii echirishija no sega spermokulturata e ok no jas napraviv greska stom dobiv negativen rezultat na spermokultura posle dva dena napraviv spermogram a i apstinencijata bese 6 dena toj mesec dodeka imav bakterijata seks izbegavav za da ne se prenese i kaj soprugata pa od toa i mislam deka e ovaa dijagnoza na spermogramot dali ke se podobri so tekot na vremeto ili ke treba da pocnam so terapija

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Odnose treba da imate, narocito kada su plodni dani kod supruge.
      ako je spermokultura sada bila dobra, predlazem da nekoliko meseci uzimate:
      oxymax kapi, paraproteks tab, probiobalance tab i omega 3 kapsule.
      za tri meseca se javite sa spermogramom i spermokulturom.
      www. Calivita-srb. Com