Mom decku su u beogradu preporucili da pije nolvadex radi poboljsanja sperme i broja spermatozoida. Da li je to pravi lek za to, posto svuda pise da je za zene koje su obolele od raka dojke. Unapred hvala, tanja brkovic

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nolvadex/tamoxifen/ -hormonska terapija koja se daje sa ciljem da se pospesi
      stvaranje testosterona a sto bi trebalo da poboljsa spermatogenezu. Primenjuje
      se kod oligospermije u trajanju od nekoliko meseci. Nezeljeni efekti i
      komplikacije ove terapije su retki. Ovo bi bila druga primena ovog leka pored one koju ste naveli.