Rezultat urinokulture pokazuje da je u 1 ml urina izolovana 5000 klica diphteroidnih bacilla; o njima nisam nasla nista na internetu a kod lekara imam zakazano tek za 4 dana; ovo je bila samo rutinska godisnja kontrola, nemam nikakvu hronicnu bolest i svi drugi rezultati su mi u redu; molim vas da mi kazete kakve su to klice

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Difteroidni bacili su bakterije iz roda corynebacterium. Oni normalno
      naseljavaju kozu i sluzokozu coveka.
      kod ljudi sa oslabljenim imunitetom izazivaju bacterijemije, sepse, meningitise, endokardite. . .
      5 000 klica u ml je samo znak kontaminacije. Ne treba da uzimate lekove.
      dovoljno dva litra tecnosti dnevno. Radite na jacanju imuniteta.