Postovani, moj problem je vezan za bubrege i urinarni trakt. Radio sam uz abdomena sa punom mokracnom besikom i nalaz glasi: bubrezi normalne velicine, ocuvanog parenhima sa znacima mikrolitijaze levo, desno je diskretno dilatiran pks. Prostata volumena 29, 4 gr. , lako nehomogena. Posle mikcije prisutno 180 ml reziduma urina. Nalaz urina i krvi je uredan. Intresuje me sta da radim. Koliko je moje stanje ozbiljno? I sta bi mogao biti uzrok?

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Problem je sto niste naveli godine starosti, a jos veci je sto imate rezidualni urin 180 ml.
      pesak ne treba da vas zabrinjava.
      obavezno uraditi urinokulturu i psa.
      uzimajte biljne preparate.