Postovani, rezultat urino kulture je sledeci enterococcus. Sp -10 cfu/ml (1000 cfu/ml) . Uz ovakav nalaz stoji i antibiogram. Nisam jos uvek pocela sa terapijom. Zanima me koju mi terapiju vi preporucujete. Hvala.

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo ove mikrobioloske jedinice za formiranje kolonija neznam.
      princip je: ako u 1 ml urina ima preko sto hiljada klica onda se radi o signifikantnoj infekciji i terapija je po antibiogramu.