Postovani, molim vas za savet. Moja supruga u poslednjih godinu dana ima ceste urinarne infekcije (bol prilikom mokrenja, ponekad pracen tragovima krvi) . Urinokulture su uvek bile sterilne, a u vaginalnom brisu u par navrata izolovana je eserihia coli. U pocetku je tretirana antibioticima po antibiogramu, uspesno se eliminise ali ponovo vrati nakon par meseci. Poslednjih par puta uspevala je da efikasno resi problem cajevima od brusnice, uve i persuna, tako da poslednje ginekoloske pretrage (vag. I cerv. Bris) pre dve nedelje su bili sterilni, a od juce ponovo ima isti problem. Posto smo uocili da se problem ponekad javlja nakon sto imamo seksualni odnos, smatramo da je potrebno da se i ja kontrolisem, tj. Da ustanovimo da nisam ja prenosilac neke infekcije, iako nemam nikakve simptome. Recite mi sta bi trebalo da iskontrolisem (bris uretre, glansa, urin?) i gde to da najefikasnije uradim? Unapred se zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Pregledajte urin, urinokulturu i bris uretre.
      inace sa eserihijom je tako.
      neka pokusa sa duzom upotrebom paraproteks tab, oregano kapi, probiobalance tab
      i omega 3 kapsulama.