Zanimaju me rezultati spermograma: 5 dana apstinencije likvefacija __________ nije ispracena izgled __________ belicast volumen __________ 4, 8 2. 0-7. 0ml ph __________ 8, 5 miu/ml broj sperm. Ml ______ 30. 00* >20 x10^6/ml broj sperm. Vol. ______144. 00* >50 x10^6/vol prog. Pok. Sperm. _____25* >25 miu/ml pokretni sperm. _____ 10* <10 miu/ml nepokretni sperm. ____ 65 miu/ml leukuciti _________ 4-8 0-15miu/ml eritrociti _________ 3-4 bleda i sveza aglutinacija _________ + viskoznost __________ povisena spermocitogram: normalne forme_______50* >60 miu/ml abnormalne forme_____50* <40 miu/ml glava _______________20 vrat ________________5 rep ________________25

    Odgovoreno: 17. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Broj, pokretljivost i morfologija spermija zadovoljava, leukociti poviseni.
      obavezno spermokultura i brisevi uretre ukljucujuci hlamidije i mikoplazme.
      lecenje infekcije zavisno od nalaza.
      uz antibiotsku terapiju predlazem i tecni kiseonik, omegu 3 kao i kapi oregano.