Dobar dan! Nedavno sam uradila hormonske analize i progesteron mi je oko 18 a testasteron 2, 9 i moj ginekolog mi je dao da pijem cyclo-progynovu i radila mi je folikulometriju jer planiram bebu evo vec dve godine a neuspeva nam pa bi vas molila da mi objasnite sta je to u stvari foikulometrija i to sto imam visak i manjak jer to utice na to sto nemogu da ostanem trudna? Pored toga sto sam saznala imam problema da me svaki dan boli i sa leve i desne strane tu kod jajnika tj. Mokracni kanali i to me tako drzi po nekliko minuta pa prodje i tako svaki dan pa bi vas molila da mi kazete sto to mene boli i jel ima tome leka? I jos nesto imam da vas ptam. Kako mogu da sprecim da kad obavljam malu nuzdu da imam posle osecaj da bi mogla jos da obavljam jer to moze da bude zbog toga sto imam problema sa mokracnim kanalima i da li bi trebala da pijem uvin caj? Hvala!

    Odgovoreno: 17. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Folikulometrija, hormoni i hormonalna terapija je u domenu ginekologa.
      predlazem da uradite opsti pregled mokrace i urinokulturu. Brisevima da iskljucite
      infekciju ukljucujuci trihomonas, hlamidije i mikoplazme.
      lecenje posle nalaza.