Postovani, vec ste mi odgovorili na jedno pitanje i jaaako sam zadovoljna. Poslala sam vam suprugov spermogram i kompletan uroloski pregled koji ste sasvim lepo objasnili i hvala vam. I ako urolog to nije prokomentarisao, a ni moj ginekolog, a vi ste predpostavili i ako vam nisam prilozila spermokulturu, rec je o infekciji. Kada je radjena spermokultura rekli su da je sve ok jer kandida nije izolovana, medjutim sada kada sam pogledala nalaz pise da je izolovana enterokoka. Vi ste mi na slabu pokretljivost, slabu sexualnu zelju i povremeni izostanak ejakulacije ukazali da je, verovatno rec o infekciji. To verovatno traje vise od godinu dana jer sam to procitala sa nalaza od jula ove godine. Sta mi sada savetujete? Procitala sam da je to crevna bakterija, ali ne znam koliko je opasno imati je u spermi? Naveli ste da kad se sredi infekcija, verovatno ce se srediti i ostali problemi oko kojih se toliko brinemo. Svi ostali nalazi na klamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu su ok kod mene. Ja sam inace pcos, pa sam non stop u nekom istrazivanju. Recite, sta da preduzmemo u vezi enterokoke? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 17. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Pa neka suprug uzima dve nedelje antibiotike, najbolje po ab a potom da pocne
      sa paraproteks tab, oregano kapima, acidofillus kaps, oxymax kapima i
      omega 3 kaps. Nakon 3 meseca spermogram.
      ja preferiram preparate calivite international.