Postovani, moj otac ima 69 godina. Pre 15 meseci operisao je tumor mokracne besike. Nakon 6 meseci primanja vakcina imucista po semi, a zatim ponovo iste vakcine godinu dana nakon operacije, sada ide na kontrolne cistoskopije na svaka 3 meseca. Nalaz poslednje cistoskopije: nema znakova recidiva. Sluzokoza trabekulirana. Na zadnjem zidu i krovu ispred v. Mehura fokalno polje hipermije. Ostalo b. O. Posto je ocu naknadno poslata otpusna lista, molim da mi protumacite ovakav nalaz (jasno mi je da nema recidiva, ali ne i kakvo je stanje sluzokoze) . Unapred se zahvaljujem na odgovoru. S postovanjem ana b.

    Odgovoreno: 17. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Pa urolog koji je radio kontrolnu cistoskopiju je sigurno dobro procenio
      hiperremicno polje, te isto nije biopsirao.
      pretpostavljam da ce sledeca cistoskopija za dva tri meseca da razjasni situaciju.
      inace vam predlazem da otac stalno uzima oxymax kapi.