Zanima me rezultat spermograma. Izgled: zuckast. Zapremina ejakulata: 4 likvefakcija: 12. Viskoznost: povisena. Koagulacija: da. Ph: 7, 5 broj spermatozoida: 6 broj spermatozoida/vol: 24 leukociti: 3do5 progresivno pokretnih: 30 pokretnih u mestu: 10 nepokretnih: 60 u napomeni pise da zbog nedovoljnog broja spermatozoida spermocitogram nije radjen. Hvala unapred na odgovoru, bitno mi je da znam da li postoji neka infekcija a za oligoastenospermiu znam.

    Odgovoreno: 17. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Pa broj je smanjen, pokretljivost je zadovoljavajuca, morfologiju nemamo.
      leukociti poviseni.
      uradite pretrage u pravcu infekcije /spermokultura, urinokultura, detekcija trihomonasa,
      brisevi uretre, ukljucujuci i hlamidije i mikoplazme/.
      alkohol, pusenje stop.
      antibiotska terapija posle pretraga.
      za sada oxymax i oregano kapi, kao i probiobalance i omega 3.