Poštovani doktore, već dva i po meseca imam simptome upale mokraćne bešike, urinokultura je sterilna, a vaginalni i cervikalni bris, hlamidija, mikoplazma i ureaplazma negativni. Imam čestu potrebu za mokrenjem, posebnno noću, i pečenje uretre, ali ne za vreme mokrenja. Ultrazvučni pregled bešike je uredan, bez kalkuloza. Dosad sam pila bactrim i nofocin i čajeve. Pre godinu dana porodila sam se prirodnim putem sa drugim detetom. Porođaj je bio težak. Pre ovoga nisam imala problema sa bešikom. Zanima me vaše mišljenje o mom problemu.

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite jos i vaginalni sekret.
      i vama predlazem darkfild mikroskopski pregled krvi da bi se iskljucila candidijaza.
      od preparata predlazem:
      paraprotex tab, probiobalance tab, oregano kapi i omega 3 kaps.
      ako za tri meseca tegobe ne prestanu onda se javite urologu za cistoskopiju.