Spermogram mi prikaza asthenozoospermija pred da napravam spermogram imav bakterii escherichia coli no ja unistiv sega ovaa dijagnoza e od bakteriite ili kako sto citav nekade moze da bide i od varikocela pa koi se simptomite na varikocela a nemam nikakvi bolki ni pak osekam nesto vo testisite minatata godina spermogramot bese odlicen

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Astenospermia je smanjena pokretljivost spermatozoida ispod 50% .
      najcesci uzroci ovog stanja su infekcija, varikocela i postojanje antispermatozoidnih
      antitela.
      kod vas je verovatno eserihija koli.
      varikocela je prosirenje vena testisa, najcesce sa leve strane. Pipaju se
      kao prosirene vene iznad testisa. Dijagnostikuje se uroloskim pregledom, ultrazvukom
      i termovizijom.
      vi lecite infekciju. Listajte pitanja u nazad na ovom sajtu. Ima dosta o eserihiji.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #45605

    • Postovani bio sam kod urologa na pregledu i rekao mi je da imam athenozo spermiju bio sam na ultrazvuku. Rekao mi je da je sve uredu e sad ako nemam prosirene vene sto bi bilo naj olje