Postovani, supruga i ja pokusavamo da zatrudnimo. Upravo smo radili spermogram, pa nas interesuje vase misljenje. Rezultati su u nastavku: zapremina - 1. 9 ml ph - 7. 5 broj spermatozoida u 10*9/l - 124 pokretni sprematozoid0i - 60% slabo pokretni spermatozoidi - 2% nepokretni spermatozoidi - 38% normalne forme - 65% patoloske forme - 35% leukociti u vidnom polju - 1-3 eritrociti - / epitelne ćelije - / aglutinacija spermotozoida - neg. Fruktoza (arb. J.) - 1. 0 (+)

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Veliki broj leukocita govori za infekciju genitalnih organa. Pokretljivost
      i morfologija su zadovoljavajuci.
      uradite sva ispitivanja u pravcu infekcije /spermokultura, brisevi uretre ukljucujuci
      hlamidije i mikoplazme /.
      predlazem da pored antibiotske terapije uzimate i:
      oxymax-tecni stabilizovani kiseonik
      probiobalance
      omega 3