Postovani, bio sam kod urologa prvi put. Supruga i j pokusavamo trudnocu vec godinu dana. Ona ima pcos sa insulinskom rezistencijom, a moj nalaz izgleda ovako. Ja pola ne razumem, ako bi ste mogli makar prevod i neki savet. Iz tri spermograma dosao je do zakljucka oligoasthenoteratospermia. U toku seksualnog akta cesto ima problem sa odlozenom ili ne postignutom ejakulacijom. Leci se zbog hta. U desetoj godini mu je ucinjena orhidopeksija desno. Prelezao je zauske. Alergican na penicilin. Supruga ima sekundarnu amenoreu. Obj: normalna distribucija dlakavosti muskog tipa. Lumbalna sukusija je obostrano bezbolna. Abdomen je palpatorno u celini mek i neosetljiv. Patoloske rezistencije i preponske kile ne pipam. Spoljne genitalije: testisi su nesto manje velicine i mekse konzistencije. Adneksa su palpatorno b. O. Dre: prostata je velicine kestena, glatke je povrsine i elasticne konzistencije, bezbolna. Sulkusi se jasno pipaju. Uz: desni bubreg je normalne velicine i polozaja, ocuvane debljine parenhima, bez znakova prisustva formirane kalkuloze i hidronefroze. Levi bubreg je uzduznog promera od oko 8cm, istanjenog parenhima debljine oko 9mm!! Ni u ovom bubregu nema znakova prisustva formirane kalkuloze i hidronefroze. Mokracna besika je osrednje ispunjena za pregled, a u njenom lumenu nema patomorfoloskih promena. Prostata je mala, jasno ogranicena volumena od oko 15ml. Uz mosnica: oba testisa su nesto manjih dimenzija, ali izoehogene strukture parenhima, bez prisustva fokalnih lezija. Tunica albuginea je obostrano intaktna. Adneksa su ehosonografski b. O. Bolesniku se odmah ucne brisevi glansa i uretre na b+ab i gljivice. Dg: oligoasthenoteratospermia sterilitas urethritis acuta susp hypopolasio renis treba napraviti urin, uk, kks sa dks, ureu, kreatinin, mokracnu kiselinu, glukozu, transeminaze, jonogram. Hormonski status: fsh, lh, testosteron i prolaktin. Spermokultura je ostala sterilna. Iskreno, ja ga nisam razumeo i bio je jako neprijatan i nezainteresivan da mi bilo sta objasni kad sam mu rekao da zelim brzu ejakulaciju, rekao je da bi mnogi za to platili, te tako i nisam dobio odgovor na pitanje mogu li nesto uciniti povodom mucenja oko ejakulacije? Ako vama nije problem. . . ?

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Oligoasthenoteratospermia je kompleksni poremecaj /smanjen broj, smanjena pokretljivost
      i poremecena morfologija spermatozoida/. To je najcesce posledica infekcije genitalnih
      organa. Teratospermia kod vas je moguca i zbog orhidopexije a i prelezanih zausaka.
      niste rekli da li je poremecaj sa ejakulacijom od skora ili od uvek.
      da sacekamo nalaze hormona. Uradite i briseve uretre na hlamidije i mikoplazme.
      supruga kod ginekologa i da se i on ukljuci u resavanje vaseg problema oko trudnoce.
      predlazem da pored lekova koje pijete obavezno koristite oxymax kapi, omega 3caps i
      probiobalance tab.
      za vise se javite na moj e mail.