Muz ima 32g, a ja 33g, 2godine u braku bez dijece, muz radio spermogram i spermokulturu. Rezultati: boja-mlecnobijela, ph8. 0 miris karakteristican, viskozitet uobicajen, konzistencija sluzava, likkvefakcija do 30min, zap. Ejak. 5ml, broj sperm. 0. 2x10*9/l, broj sper u ccm 0. 2x10*6/ml, broj sper. U ejakulatu 1. 0x10*6/v, pokretnih 50% , ostale ćelije 0. 2x10*9/l, pokretnih posle 4h 33% , posle 7h 11% , posle 12h 1% , spermogeneza 98% , leukociti i epitel. Cel. 2% , tfc 18. 000/ml, smi 2, spermokulture sterilne, chlamydia trachomatis nije nadjena, mycoplasma hominis i ureaplasma urealyticum nisu izolovane, trichomonas vaginalis nije nadjen. Deset dana prije davanja nalaza osjećao je veliki fizički premor, da li je to moglo utcati na rezultate, prvi put je sad davao nalaze. Molim vase misljenje, sta nam predlazete.

    Odgovoreno: 14. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Po pitanju broja spermatozoida iz vaseg dopisa moram da angazujem nekog matematicara
      da mi prosto objasni koliko miliona spermatozoida ima u 1 ml sperme. To mozete i vi.
      normalno je preko 20 miliona. Ako je broj dobar, pokretljivost je dobra. Infekcije po nalazima nema.
      trebalo bi da je sve dobro.
      za izvesno vreme ponovite spermogram pa ga kopirajte.